Oulun seudun omaishoitajat ry

Oulun seudun omaishoitajat ry on omaishoidon asiantuntija ja puolestapuhuja. Me autamme omaisistaan huolehtivia henkilöitä ja heidän läheisiään jaksamaan paremmin arjessaan ja huolehtimaan hyvinvoinnistaan. Tarjoamme tietoa, tukea ja toimintaa, edistämme omaishoitajien oikeuksia ja kehitämme innovatiivisia palveluita.

 

Toimiala

Yhdistys, Kohtaamispaikka, järjestö- tai vapaaehtoistoiminnan keskus, Lapsi- ja perheyhdistykset, Monialayhdistykset, Omais- ja läheisyhdistykset, Yleisen terveyden ja hyvinvoinnin yhdistykset

Teemat

omaistoiminta, sosiaali ja terveys, hyvinvoinnin ja terveyden edistäminen

Avainsanat

omaishoitajat, omaishoitajuus, omaishoito, erityislapset, erityisperhe

Ommaiskortteeri

Isokatu 47, Oulu, Suomi

Osoitteet

  • Ommaiskortteeri

    Isokatu 47, Oulu, Suomi

Yhteystiedot

Kotikunta: Oulu
Sähköposti:
yhdistys@osol.fi
Puhelin: 0405019119

Oulun seudun omaishoitajat ry

Hyvinvoivaperhe

Facebook
Twitter

Toiminta-alue

Alue
Pohjois-Pohjanmaa

Kunta
Ii, Hailuoto, Kempele, Liminka, Lumijoki, Muhos, Oulu, Tyrnävä

Henkilöt

Heikkinen, Marja

Alueellisen omaistoiminnan ohjaaja

p. 040 501 9119
s. marja.heikkinen@osol.fi

Hernberg, Minna

Vastaava alueellisen omaistoiminnan ohjaaja

p. 040 559 7766
s. minna.hernberg@osol.fi

Ikonen, Tiia

Perhetoiminnan kehittäjä

p. 040 771 1832
s. tiia.ikonen@osol.fi

Jämsén, Salla

Perhetoiminnan kehittäjä

p. 040 771 0266
s. salla.jamsen@osol.fi

Kemola, Heini

Omaishoidon ohjaaja

p. 040 526 8105
s. heini.kemola@osol.fi

Kuukasjärvi, Marja-Liisa

Vastaava perhetoiminnan kehittäjä

p. 040 771 5272
s. marja-liisa.kuukasjarvi@osol.fi

Pekkala, Marjo-Riitta

järjestösihteeri

p. 040 350 5955
s. marjoriitta.pekkala@osol.fi

Salminen, Minnamaria

Toiminnanjohtaja

p. 040 566 5865
s. minnamaria.salminen@osol.fi

Sumén, Johanna

Viestintäassistentti

s. johanna.sumen@osol.fi

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn